Savanorystės skatinimas – svarbus elementas siekiant pokyčių visuomenėje

„Yra daug žmonių norinčių daryti gera ir padėti kitiems. Tereikia sudaryti palankias sąlygas, padedančias paprastai ir lengvai įsilieti į gerų darbų atlikimą“, – įsitikinusi savanorystės projekto „Ženk pirmą žingsnį“ iniciatorė Austėja Bliumkytė-Padgurskienė. Visuomeninės organizacijos „JCI Kaunas“ narė Tarptautinės savanorių dienos proga nutarė kauniečius paskatinti žengti pirmą žingsnį savanorystėje.

 

Norintys save išbandyti savanorystėje galėjo pasirinkti savanoriškos veiklos sritį: darbą su vaikais dienos centruose, maisto rūšiavimą skurstantiems, vienišų žmonių lankymą namuose, pagalbą vargšų valgykloje ar senelių namuose. Projekto šūkis „Būk savanoriu nors vieną dieną!“ skatino visuomenės narius pabandyti pabūti savanoriu trumpam laikui, nesibaiminant įsipareigojimų ilgalaikei veiklai.

 

Gruodžio pradžioje užsiregistravę projekte „Ženk pirmą žingsnį“ savanoriai dalyvavo pažintiniuose susitikimuose su Senamiesčio vaikų dienos centro, Maisto banko ir Vargšų valgyklos atstovais. Susitikimų metu organizacijų vadovai supažindino savanorius su vykdoma veikla, savanoriai pristatė savo galimybes ir lūkesčius, buvo sudaromi tolimesnio savanoriavimo grafikai. „Įspūdžiai po pažintinio susitikimo labai geri. Senamiesčio vaikų centro direktorė pasirodė labai malonus ir šiltas žmogus, su kuriuo labai smagu bendrauti. Renkite daugiau tokių akcijų, nes žmonių norinčių  savanoriauti tikrai yra, ypač jaunimo“, – projekto idėją palaikė savanorė Dijana. „Maisto banko Kaune vadovė džiaugėsi naujų savanorių prisijungimu. Man atrodo, kad visi pasijutome reikalingi“, – antrino savanorė Milda.

 

Kai kurie pažintinių susitikimų metu dar dvejojo, ar yra pasiruošę būti savanoriais, dauguma dalyvių savanoriavo iškart po susitikimų su organizacijomis, o dalis „nėrė“ į savanorišką veiklą ir be įžanginių susitikimų – lankė vienišus žmones jų namuose, aprūpinio juos maistu.

 

Savanorė Milda, projekto „Ženk pirmą žingsnį“ metu prisijungusi prie Maisto banko veiklos, pasakojo: „Savanoriauti ruošiausi jau seniai, tik niekaip neradau kur. Gavus pakvietimą, nusprendžiau, kad jau laikas. Ir labai džiaugiuosi, kad man padėjote. Savanorystė reikalinga kiekvienam, kad išmoktume dalintis ir nelaukti už tai nieko – nei padėkos, nei jokio kitokio užmokesčio“.

 

Trečios didžiausios visuomeninės organizacijos pasaulyje JCI misija – suteikti jauniems žmonėms tobulėjimo galimybes, būtinas teigiamiems pokyčiams kurti. Šiuo savanorystės projektu buvo žengti maži žingsniai link teigiamų pokyčių mūsų visuomenėje. Juk kiekvienas visuomenės narys, kuris yra pasiruošęs padėti ir tarnauti kitam, skirti savo laisvalaikį kito gerbūvio kūrimui, kuria teigiamus pokyčius savo aplinkoje. „Džiaugiamės, kad projektas sulaukė susidomėjimo, kad dalyvavusiems jis buvo naudingas ir pasitarnavo įgyvendinant seniai planuotą savanorystės veiklą. Todėl kitąmet planuojame išplėsti ne tik projekto veiklas, bet ir organizuoti jas dažniau“, – tvirtino projekto vadovė, neseniai tapusi „JCI Kaunas“ nare, Austėja Bliumkytė-Padgurskienė.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*