JCI Kaunas komanda dalijasi įspūdžiais iš jaunimo mainų projekto SAY+ Čekijoje

971146_3212952258120_349559749_nLiepos 14-21 d. septyni JCI Kaunas nariai ir draugai dalyvavo ,,Youth in Action“ jaunimo mainų projekte SAY+ (Socially Aware Youth+) Čekijoje, Dobrichovicės miestelyje. Projekte lietuviai kartu su dalyviais iš Turkijos, Rumunijos, Slovakijos, Italijos, Estijos ir Lenkijos mokėsi atrasti vidinę harmoniją ir džiaugsmą, atsakingai įvertindami savo ryšį su socialine aplinka.

 

Savaitę trukusio tarptautinio projekto metu JCI Kaunas komanda turėjo galimybę išbandyti naujas veiklas, padėjusias pažinti savo tiek fizinį, tiek ir dvasinį kūną; tuo pačiu, veiklas, atvėrusias platesnį socialinės aplinkos suvokimą. Dalyviams įsimintiniausiomis patirtimis tapo kasdieninės jogos metu išbandytas ,,stovėjimas ant galvos“ arba ,,bio-danzos“ ritmuose pažinta kūno laisvė ir vidinės energijos galia. Pasivažinėjimas neįgaliojo vežimėliu Prahos mieste arba pažintis su ,,Hare Krishna“ fermos gyventojų buitimi suteikė galimybę pasijausti socialinių mažumų kailyje, įvertinti jų problemas ir ieškoti jų galimų sprendimų būdų, bei atsakyti į pagrindinį projekto metu keltą klausimą.

 

Čekijos projektas

 

Visos projekto SAY+ veiklos buvo skirtos kiekvienam dalyviui atsakyti į vieną svarbiausią klausimą: ,,Ką aš turėčiau daryti, kad pasiekčiau nuolatinį džiaugsmą, darydamas tai, kas man patinka, bei neužmiršdamas savo aplinkos?“. Darbo grupių užsiėmimų metu buvo kryptingai diskutuojama apie savo gyvenimo tikslų nusistatymą ir gyvenimo misijos vidinį suvokimą, apsibrėžiant asmenines stiprybes, vertybes bei trukdžius tikslams pasiekti. JCI Kaunas prezidentas Patrikas Pilybas taip pat pasidalijo savo sukaupta patirtimi, vedant mokymus Lietuvoje, ir suorganizavo kelias ,,koučingo“ sesijas SAY+ dalyviams. Aktyvus savęs analizavimas padėjo kiekvienam dalyviui nusistatyti savo gyvenimo tikslus arba juos įvertinti dar kartą.

 

JCI Kaunas komanda dėkoja SAY+ organizatoriams Čekijoje ,,Harmonic World“ ir kitoms organizacijos, su kuriomis teko dalyvauti projekto, ir tikisi, kad šis projektas tapo puikia pradžia ilgalaikiam tarptautiniam bendradarbiavimui. Tikimės, kad ir toliau dalyvausime ,,Youth in Action“ jaunimo mainų projektuose ir suteiksime dar daugiau tarptautinio tobulėjimo galimybių JCI Kaunas nariams. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti ,,Harmonic World“ interneto svetainėje.

 

Pranešimą parengė:
JCI Kaunas draugė Jovita Uždavinytė

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*